Atatürk Arboretumu Gezisi

Atatürk Arboretumu Gezisi

Atatürk Arboretumu, birçok ağaç türüne ve göle ev sahipliği yapan, her renkten ağaç ile dikkatleri çeken, akademisyenlerin araştırmalarında da canlı habitatına en elverişli doğal alanlardan biridir. Atatürk Arboretumu, 296 hektarlık orman alanı üzerine kurulmuş, cennetten bir köşedir.

Atatürk Arboretumu’nda Düğün Çekim Ücreti Ne Kadar?

Atatürk Arboretumu’nda düğüm çekim fiyatı, 472 TL olarak belirlenmiştir. Atatürk Arboretumu’nda göl kenarında yer alan yeşil, sarı, kırmızı yapraklı he renkteki ağaçların eşliğinde düğün fotoğraf ve video çekimi yapmak mümkündür. Atatürk Arboretumu içinde yer alan her alanda farklı bir havada ve konseptte düğün fotoğraf çekimi yapılabilir. 472 TL’lik ücret kapsamında gelin, damat, düğün fotoğrafçısı ve üç kişinin daha katılabileceği bir çekim paketinden yararlanılır.

Atatürk Arboretumu’nda Fotoğraf Çekimi Yapılabilir Mi?

Atatürk Arboretumu’nda fotoğraf çekmek mümkündür. Fotoğraf çekimi için her hangi bir engel koyulmamıştır. Buraya bireysel olarak gelen ve giriş ücreti olarak 20 TL veren yetişkinler kendi telefonları ile fotoğraf çekebilirler. Diğer yandan fotoğraf çekimi profesyonel bir firma tarafından katalog çekimi veya profesyonel çalışma çekimi şeklinde yapılacaksa, giriş için kişi başı 5.31 TL ödenir.

Atatürk Arboretumu’nda Dış Çekim Yapılabiliyor Mu?

Atatürk Arboretumu’nda dış çekim yapmak için kişi kendi imkanları ile çalışabilir veya bir profesyonelden de yardım alarak burada dış çekim yapabilir. Gelin ev damat adayları hoş dış çekim düğün fotoğraflarına sahip olmak istiyorlarsa kendilerinin, fotoğrafçının ve 3 kişinin daha yer alacağı bir fotoğraf çekimini ücret karşılığı bura yaptırabilirler. Diğer yandan bir dış katalog çekimi giriş ücreti ödendikten sonra yapılabilirken, dizi, film çekimi yine Atatürk Arboretumu ile iletişim sağlayıp gerekli onayı aldıktan sonra yapılır.

Atatürk Arboretumu Nerede?

Atatürk Arboretumu’nun yeri, Sarıyer olarak bilinir. Atatürk Arboretumu’u Sarıyer Bakçeköy’de bulunur. Belgrad Ormanı’nın güney doğusunda yer alan İstanbul Bahçeköy, Atatürk Arboretumu’na ev sahipliği yapar. Bu alan ise İstanbul Üniversitesi’nin spor salonuna gayet yakın bir noktadadır. Çünkü, Atatürk Arboretumu’u üniversitenin Orman Fakültesi’nda yer alan akademisyenler ve öğrencilerin araştırma yapmaları için oluşturulmuş bir alandır. Çok fazla değerli ağaç çeşidi burada yaşamanı sürdürür.

Atatürk Arboretumu’na Metrobüsle Nasıl Gidilir?

Atatürk Arboretumu’na metrobüsle gitmek için kullanılabilecek kişi Hacıosman-Yenikapı metro hattını kullanıp, son durak olan Hacıosman’da iniş yapmalıdır. Ardından metro çıkışında yer alan 42 HM numaralı belediye otobüsüne binilmeli ve Bahçeköy durağında iniş yapılmalıdır. Duraktan 10 dakikalık yürüme mesafesi uzakta ise Atatürk Arboretumu’na giriş bulunur.

Metrobüs haricinde ise özel araçlar gidiş yapılabilir. Özel araç ile ulaşım için İstanbul Sarıyer yoluna ulaşılması gerekir. Ardından Büyükdere Caddesi yönünde olan Bahçeköy sapağından giriş yapılarak, Bahçeköy mevkiine ulaşılmalıdır. Kısa süreli sürüş sonrasında ise İstanbul Üniversitesi spor salonu ve karşı yolundaki Kemerburgaz girişi görülür. Buradan Kemerburgaz mevkiinden, sola dönüş gerçekleştirilip yarım kilometre yolculuk yapıldığında Atatürk Arboretumu’na ulaşılır. Hem metro hem özel araçla ulaşım rahatlıkla yapılır.

Atatürk Arboretumu Adres Nedir?

Atatürk Arboretumu’nun adresi, İstanbul-Sarıyer, İstanbul Üniversitesi, Orman Fakültesi, No:34450, Kemer şeklindedir. Net olarak bu adreste yer alan Atatürk Arboretumu hem İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyelerinde hem de yurtdışından gelen pek çok bilim insanınca araştırmalara konu olmuştur.

Atatürk Arboretumu Telefon Numarası Nedir?

Atatürk Arboretumu’nun telefon hattı, 0212 226 19 29 olarak belirlenmiştir. Bu numara ile iletişime geçerek, dış çekim, düğüm çekimi, araştırma gibi konularda bilgi almak mümkündür. Açılış kapanış saatlerini öğrenmeden akla gelebilecek her konu için Atatürk Arboretumu iletişim numarasından destek alınır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*